SEAT Leon Eurocup wjeżdża na tor Monza!
2014-09-24

SEAT Leon Eurocup wjeżdża na tor Monza!

Już w najbliższy weekend, 26-28 września, włoski tor Monza przywita uczestników SEAT Leon Eurocup. Na linii startu stanie 4 nowych zawodników.

Ostatni weekend września zapowiada się gorąco. 9. i 10. runda SEAT Leon Eurocup przyniesie nam sporo emocji, zwłaszcza, że na włoskim torze Monza do stawki dołączą nowe twarze. Na starcie stanie Roberto Ferri, który zwyciężył z zapasem 23 punktów w 2014 Castrol Cupra Cup, stając 11 razy na podium, z czego 3 razy na najwyższym stopniu.

 	 SEAT Leon Eurocup wjeżdża na tor Monza!

Kolejną osobą, która zasiądzie „za kółkiem” 330-konnego Leona Cup Racer, będzie Fin Aku Pellinen, obecnie prowadzący w Single Make Trophy w Europejskim Pucharze Samochodów Turystycznych 2014. Do zespołu Target Competition dołączy z kolei Mauricio Hernandez – 19-latek z FIA Institute Young Driver, który wcześniej testował już wyścigowego
SEAT-a.

 

Jordi Oriola przejdzie z Target Competition do PCR Sport, a JSB Competition przywita Francuza Thibauta Morguesa.

Z różnicą zaledwie 0,144 s pomiędzy dwoma pierwszymi kierowcami na mecie w poprzednim wyścigu, zawody stały się jeszcze bardziej emocjonujące. Obecnie na prowadzeniu są Stian Paulsen i Ferenc Ficza z wynikiem 44 pkt na koncie. Tuż za nimi, z 4 pkt straty, plasuje się Pol Rosell. Czwarte miejsce zajmuje Stefano Comini z 36 pkt.

 	 SEAT Leon Eurocup wjeżdża na tor Monza!

 

„Jesteśmy zadowoleni, że SEAT Leon Eurocup cieszy się tak dużym zainteresowaniem i przyciąga nowych kierowców. Na starcie toru Monza stanie 27 zawodników z 14 krajów, co pokazuje zasięg i popularność naszych zawodów w debiutanckim sezonie.

 	 SEAT Leon Eurocup wjeżdża na tor Monza!

Na Spa-Francorchamps widzieliśmy prawdziwy popis kierowców. Teraz z podekscytowaniem czekamy na więcej” – mówi Jaime Puig, dyrektor SEAT Sport.

 

W 4 rundach SEAT Leon Eurocup do zdobycia pozostało jeszcze 46 pkt, co sprawi, że rywalizacja z pewnością się zaostrzy. Kwalifikacje do wyścigu na torze Monza odbędą się w sobotę 27 września o 9.45. Pierwszy wyścig odbędzie się w ten sam dzień o godz. 14.00, a drugi – w niedzielę o godz. 11.30.

Po więcej informacji zapraszamy na www.seat-sport.com/eurocup.

 

Pobierz pdf
Format: pdf
Rozmiar: 147.26 kB
Pobierz plik tekstowy
Format: txt
Rozmiar: 2.22 kB

Do pobrania

Wyczyść listę
Pobierz pliki
Proszę czekać...