SEAT Leon Eurocup rozgrzeje tor Red Bull Ring
2016-09-09

SEAT Leon Eurocup rozgrzeje tor Red Bull Ring

 

Już w najbliższy weekend, 10-11 września, austriacki tor Red Bull Ring przywita uczestników SEAT Leon Eurocup. Po wakacyjnym odpoczynku kierowcy zmierzą się podczas 9 i 10 rundy rywalizacji.

Czy Stian Paulsen utrzyma pozycję lidera klasyfikacji? Norweg, który pokazał swoją klasę na torze Mugello, na pewno zrobi wszystko, aby utrzymać wypracowaną przewagę nad rywalami. Po piętach, z 15-punkową stratą, depcze mu Niels Langeveld, a tuż za nim zwycięzca drugiego wyścigu we Włoszech, Mikel Azcona. Zapowiada się kolejny emocjonujący weekend pełen motoryzacyjnych wrażeń!

SEAT Leon Eurocup rozgrzeje tor Red Bull Ring

Tor, początkowo nazwany Österreichring, po 2003 roku zaczął popadać w ruinę. Jego sytuacja diametralnie poprawiła się dwa lata później, po pozyskaniu nowego właściciela. Po pięciu latach przebudowy, Red Bull Ring to 4,3 km długości, z 7 prawymi zakrętami oraz 2 lewymi.

Tor gości również takie sportowe wydarzenia, jak Grand Prix Austrii od sezonu 2014 czy Grand Prix Formuły 1. Po przebudowie toru wyścigi samochodowe nabrały rozpędu – do Austrii przyjechały także najszybsze SEAT-y.

SEAT Leon Eurocup rozgrzeje tor Red Bull Ring

Red Bull Ring to jeden z najnowocześniejszych obiektów w Europie, który niejednokrotnie zaskoczył zawodników zmienną pogodą. Co tym razem czeka na kierowców SEAT Leon Eurocup?

Przekonamy się już w sobotę - od godziny 9 na tor wyjadą kierowcy biorący udział w kwalifikacjach. Po południu pierwszy z dwóch wyścigów, a w niedzielę następny.

Kolejny start (to już przedostatnia runda SEAT Leon Eurocup) odbędzie się 17 i 18 września na legendarnym torze Nürburgring. Po więcej informacji zapraszamy tutaj.

Pobierz pdf
Format: pdf
Rozmiar: 123.08 kB
Pobierz plik tekstowy
Format: txt
Rozmiar: 1.74 kB

Do pobrania

Wyczyść listę
Pobierz pliki
Proszę czekać...