Pierwsze podium w sezonie dla ABT CUPRA XE po wyścigu Copper X Prix w Chile
2022-09-26

Pierwsze podium w sezonie dla ABT CUPRA XE po wyścigu Copper X Prix w Chile

Zespół ABT CUPRA XE osiągnął najlepszy wynik w drugim sezonie Extreme E, podczas Copper X Prix w Chile. Kierowcy Nasser Al-Attiyah i Klara Andersson – gwiazda World RX zastępująca Juttę Kleinschmidt, utrzymali znakomite tempo, co pozwoliło im na zajęcie trzeciego miejsca na podium. Wyścig odbywał się na pustyni Atakama, w najsuchszym niepolarnym regionie na Ziemi.

Czwarty wyścig sezonu Extreme E w Chile był pełen niespodzianek dla zespołu ABT CUPRA XE.

Jutta Kleinschmidt, która nadała świetne tempo  podczas treningu, doznała kontuzji. Zawodniczka musiała zostać przetransportowana do szpitala na badania i chociaż jej uraz okazał się niegroźny dla zdrowia, wykluczyło ją to na resztę zawodów. Zastąpiła ją Klara Andersson, która przyjechała do Chile świeżo po FIA World Rallycross Championship w Portugalii.

- To był intensywny i ekscytujący finał Copper X Prix. Nasser świetnie wystartował i wyszliśmy ze strefy zmian na czwartym miejscu. Jestem bardzo szczęśliwa, że zajęliśmy miejsce na podium – to było niesamowite uczucie – powiedziała po zawodach Klara Andersson.

Mimo konieczności zmian w składzie, zespół ABT CUPRA XE osiągnął w Chile najlepszy wynik w sezonie, zajmując w finalne trzecią pozycję na podium. Dzięki znakomitej pracy zespołowej, 22-letnia szwedzka zawodniczka szybko dopasowała się do  samochodu CUPRA Tavascan XE i nawiązała serdeczne relacje z kolegą z zespołu Nasserem Al-Attiyah. Po raz pierwszy w tym roku CUPRA zakwalifikowała się od razu do finału, bez konieczności udziału w tzw. „szalonym wyścigu”, czyli półfinału 2, którego zwycięzca awansuje do rundy finałowej. Ostatecznie, po świetnej rywalizacji, zespół zajął trzecie miejsce na podium.

- Za nami niesamowity weekend, który zakończył się dla nas pierwszym podium Extreme E w tym sezonie. Wiele się nauczyliśmy, co z całą pewnością pomoże nam w kolejnym, ostatnim już wyścigu. Postaramy się powtórzyć nasz wynik i ponownie stanąć na podium – mówi Nasser Al-Attiyah.

Ostatnia runda tegorocznego sezonu Extreme E to Energy X Prix w Urugwaju. Wyścig odbędzie się w dniach 26-27 listopada.

Pobierz multimedia
Format: zip
Rozmiar: 11.94 MB
Pobierz pdf
Format: pdf
Rozmiar: 214.31 kB
Pobierz doc
Format: doc
Rozmiar: 136.43 kB
Pobierz plik tekstowy
Format: txt
Rozmiar: 2.31 kB

Multimedia

Do pobrania

Wyczyść listę
Pobierz pliki
Proszę czekać...