Emocjonujący weekend na torze Red Bull Ring: kara dla Mikela Azcona i pierwsze zwycięstwo Juliena Briché w SEAT Leon Eurocup
2016-09-13

Emocjonujący weekend na torze Red Bull Ring: kara dla Mikela Azcona i pierwsze zwycięstwo Juliena Briché w SEAT Leon Eurocup

 

Za nami porywający weekend na torze Red Bull Ring, który po raz drugi gościł 15 kierowców – reprezentantów 11 państw – ścigających się w najszybszych SEAT-ach. Kolejna runda SEAT Leon Eurocup zapisze się na długo w pamięci Mikela Azcona (PCR Sport), któremu odebrano sobotnie pierwsze miejsce oraz Juliena Briché (JSB Competition), który w niedzielę po raz pierwszy sięgnął po zwycięstwo.

Każdy z wyścigów o puchar SEAT-a to zacięta i emocjonująca walka na całym dystansie. W 9 rundzie na torze świetnie zaprezentował się Mikel Azcona i to on jako pierwszy przejechał linię mety. Radość z sobotniego zwycięstwa nie była mu jednak dana na długo. Azcona pozwolił sobie na zbyt wiele.

Emocjonujący weekend na torze Red Bull Ring: kara dla Mikela Azcona  
i pierwsze zwycięstwo Juliena Briché podczas SEAT Leon Eurocup

Zdaniem sędziów podczas pokonywania zakrętów zbyt często wyjeżdżał poza tor, za co został ukarany odebraniem zwycięstwa na korzyść drugiego zawodnika Nielsa Langevelda (Baporo Motorsport). Jako trzeci do mety dojechał Alex Morgan (Wolf-Power Racing). Z kolei Francuzka Marie Baus-Coppens (JSB Competition) była najszybsza w kategorii Ladies Trophy.

Pierwsze zwycięstwo Briché Briché na długo zapamięta rywalizację na Red Bull Ring. Francuzowi udało się wypracować ponad cztery sekundy przewagi nad drugim Mikelem Azconą, który z pewnością chciał pokazać, na co go stać po sobotniej karze.

To był niesamowity wyścig! Mimo nerwowego początku, udało się zapanować nad sytuacją i do końca wyścigu jechać zgodnie z planem. Za nami weekend ciężkiej pracy - tym bardziej jesteśmy dumni z osiągniętego rezultatu. Teraz pora na Nürburgring! – cieszy się Julien Briché, zwycięzca niedzielnego wyścigu SEAT Leon Eurocup. Miejsce na podium zapewnił sobie również Alex Morgan – kierowca, który także świetnie sprawdził się na austriackim torze.

Emocjonujący weekend na torze Red Bull Ring: kara dla Mikela Azcona  
i pierwsze zwycięstwo Juliena Briché podczas SEAT Leon Eurocup

Mimo że zwycięzca sobotniego wyścigu Niels Langeveld (Baporo Motorsport) w niedzielę przejechał linię mety jako siódmy, po wyścigu w Austrii ze 171 punktami na koncie wciąż jest liderem klasyfikacji generalnej.

Na drugim miejscu plasuje się Stian Paulsen (Stian Paulsen Racing) z dorobkiem 163 punktów, który po nieudanym występie w sobotę (11 pozycja), drugiego dnia rywalizacji pojawił się na linii mety jako czwarty. Podium zamyka Mikel Azcona – 155 punktów. W kategorii Ladies Trophy prowadzenie zapewniła sobie Marie Baus-Coppens z 40 punktami na koncie.

Kolejna seria wyścigów już 17-18 września na niemieckim torze Nürburgring. Więcej na: www.seat-sport.com.

Pobierz pdf
Format: pdf
Rozmiar: 152.69 kB
Pobierz plik tekstowy
Format: txt
Rozmiar: 2.70 kB

Do pobrania

Wyczyść listę
Pobierz pliki
Proszę czekać...