CUPRA EKS powiększa swoją przewagę w FIA ETCR
2022-07-13

CUPRA EKS powiększa swoją przewagę w FIA ETCR

Zespół CUPRA EKS po raz czwarty zwyciężył w klasyfikacji producentów podczas kolejnej rundy zawodów FIA ETCR na belgijskim torze Zolder. Adrien Tambay, Tom Blomqvist, Jordi Gené oraz Marrias Ekström zwiększyli swoją przewagę w Pucharze Świata FIA ETCR eTouring Car World Cup do 202 punktów. Kolejny sukces zespołu CUPRA EKS w to dowód na zaangażowanie hiszpańskiego producenta w innowacyjne podejście do sportów motorowych.

Zespół Adriena Tambay’a i Toma Blomqvista zdobył prowadzenie podczas Super Finału w kategorii Pool Fast DHL. Po weekendowych zawodach Tombay prowadzi w klasyfikacji kierowców, wyprzedzając kolegę z zespołu Mattiasa Ekströma o 21 punktów. Mimo to, Ekström utrzymał swoją dobrą pozycję i zajął trzecie miejsce na podium. W kategorii Pool Fourious hiszpańską markę z powodzeniem reprezentował Jordi Gené.

Wysoki poziom całej drużyny

W kategorii Pool Fast w półfinale najlepszy w Belgii okazał się Adrien Tambay. Kierowca zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, uzyskując 89 punktów. Ćwierćfinałowy wyścig w tej kategorii należał do Toma Blomqvista, który ostatecznie zajął drugie miejsce w półfinale i uplasował się na piątym miejscu w ogólnej klasyfikacji kierowców. Para Tambay oraz Blomqvist zdobyła także zwycięską flagę w Super Finale.

Z kolei Jordi Gené stoczył ciężki wyścig w kategorii Pool Furious i ostatecznie uplasował się na drugim miejscu w półfinale, co zagwarantowało mu najlepszy wynik tego weekendu. Jego osiągnięcie zapewniło mu dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej.

-Zolder to bardzo techniczny i wymagający tor o małej przyczepności i dużymi rygorami dotyczącymi hamowania. Ciężko pracowaliśmy, aby przystosować samochody do tych trudnych warunków a efektem naszej pracy są zadawalające wyniki zespołu EKS w półfinałach i superfinałach wyścigu – mówi Xavi Serra, szef działu rozwoju technicznego CUPRA Racing.

Następna, piąta runda FIA ETCR odbędzie się w dniach 22-24 lipca 2022 roku na włoskim torze Autodromo Vallelunga.