SEAT Leon X-PERIENCE w ekstremalnych warunkach
2017-06-21

SEAT Leon X-PERIENCE w ekstremalnych warunkach

Mnóstwo radości podczas komfortowej jazdy nie tylko po polskich ulicach, ale i… po wszechobecnym piasku i w kilkudziesięciostopniowym upale. To uterenowiony SEAT Leon X-PERIENCE, który dostarcza kierowcom wyjątkowych, ekscytujących wrażeń z jazdy. Jego nieprzeciętne możliwości przetestowali inżynierowie hiszpańskiego producenta podczas wyjazdu testowego na gorącą Saharę.


SEAT Leon X-PERIENCE to samochód, którego nic nie powstrzyma – przekonali się o tym jego testerzy, którzy wyruszyli nim w ekstremalną podróż. Ich trasa rozpoczęła się w Ar-Raszidijja w Maroku. 22 kilometry trasy po skalistym piasku i z wydmami o ponad 150 metrach wysokości było nie lada wyzwaniem, któremu Leon znakomicie sprostał.

Ukształtowanie terenu to jednak nie wszystko. Samochód zmierzył się z temperaturą otoczenia, która zmienia się od zera w nocy do 50 stopni w ciągu dnia. Jednym z wyzwań związanych z jazdą na pustyni jest zapewnienie, że zmiany zewnętrzne nie mają wpływu na przestrzeń pasażerów.

W starciu z pyłem

Sirocco, południowo-wschodni wiatr, może przenosić cząstki pyłu, które mierzą jeden mikrometr, czyli jedną tysięczną milimetra. Zanim Leon X-PERIENCE pojawi się w sprzedaży, prototypy SEAT-a poddawane są kilku testom, m.in. po to, by zapewnić, że kabina kierowcy jest idealnie szczelna i nie trafi do niej żaden pyłek.

Ma to znaczenie zwłaszcza w przypadku modeli takich, jak SEAT Leon X-PERIENCE, które stworzono z myślą o osobach stawiających na aktywny tryb życia. Leon X-PERIENCE to kombi będące połączeniem auta dla rodziny i modelu ze sportowym charakterem, pozwalającego pewnie wyruszyć w teren.

Teraz X-PERIENCE wyposażony w pakiet Comfort+ jeszcze lepiej łączy swoje dynamiczne osiągi, nietuzinkowy design oraz najnowsze technologie.

Leon X-PERIENCE to zdecydowanie auto dla tych, którzy lubią wyzwania - zapraszamy do obejrzenia filmu z testu na rozgrzanej Saharze.

Pobierz multimedia
Format: zip
Rozmiar: 105.22 MB
Pobierz pdf
Format: pdf
Rozmiar: 80.45 kB
Pobierz plik tekstowy
Format: txt
Rozmiar: 2.05 kB

Multimedia

Do pobrania

Wyczyść listę
Pobierz pliki
Proszę czekać...