Drużyna ABT CUPRA XE wspólnie z Sébastienem Loebem i Klarą Andersson przygotowuje się do startu w wyścigu Extreme E na Sardynii
2023-09-11

Drużyna ABT CUPRA XE wspólnie z Sébastienem Loebem i Klarą Andersson przygotowuje się do startu w wyścigu Extreme E na Sardynii

  • Ekipa ABT CUPRA XE wraca do Włoch na przedostatnie w tym sezonie zawody z cyklu Extreme E – Island X Prix, które odbędą się 16-17 września na Sardynii.
  • W zespole po raz kolejny znalazł się rajdowy mistrz Sébastien Loeb, który dołączy do Klary Andersson.
  • Zawody Extreme E organizowane są na obszarach zagrożonych zmianami klimatycznymi. Głównym celem wydarzenia jest zwrócenie uwagi na ich postępującą degradację oraz wsparcie zrównoważonego rozwoju.

Znany kierowca i mistrz świata w rajdach samochodowych, Sébastien Loeb ponownie dołączy do zespołu ABT CUPRA XE – tym razem podczas przedostatniego wyścigu Island X Prix w ramach cyklu Extreme E. Siódma i ósma runda sezonu odbędą się 16-17 września na Sardynii.

- Cieszę się na powrót na dwa kolejne wyścigi na Sardynii z zespołem ABT CUPRA XE i z niecierpliwością czekam na kolejny start z Klarą i drużyną. Mam bardzo dobre wspomnienia z ostatnich wyścigów. Dołożymy wszelkich starań, aby podczas najbliższej okazji zdobyć jak najlepsze wyniki. Wierzę, że na nie w pełni zasługujemy - stwierdza Sébastien Loeb.

Loebowi za kierownicą będzie towarzyszyć Klara Andersson, która swoje doświadczenie zdobywała w rallycrossowych rozgrywkach.

- Jestem bardzo podekscytowana powrotem na Sardynię z Sebem u boku. Ostatnim razem zaprezentowaliśmy kilka naprawdę dobrych występów, ale problemy techniczne uniemożliwiły nam zajęcie miejsca na podium. Damy z siebie wszystko, aby wycisnąć z najbliższego startu jak najwięcej. Lubię wyścigi na Sardynii - jazda tam jest przyjemna, ale panujące warunki nie wybaczają błędów. Zawody, które odbyły się w lipcu pokazały, że zarówno mnie, jak i Sebowi ta nawierzchnia bardzo odpowiada - przyznała Klara Andersson.

Włochy na stałe wpisały się do kalendarza zawodów Extreme E. Drużyny rywalizowały na Sardynii w każdym z trzech sezonów cyklu od inauguracyjnego w 2021 roku. Ostatni raz zawodnicy ścigali się we Włoszech w lipcu podczas 5. i 6. rundy wyścigu Island X Prix. Tym razem pełną emocji rywalizację zapewni specjalnie zaprojektowany na najbliższe wydarzenie nowy tor wyścigowy.

Organizatorzy zawodów Extreme E promują aktywne działania na rzecz ochrony środowiska. Wyścigi terenowe elektrycznych pojazdów rozgrywane są w lokalizacjach zagrożonych zmianami klimatu. Głównym celem wyścigów Extreme E jest zwrócenie uwagi na degradację tych obszarów i wsparcie zrównoważonego rozwoju. Od samego początku istnienia formuły wyścigów, czyli od 2021 roku, marka CUPRA jest w nie w pełni zaangażowana. Co więcej, wyścigi wyróżnia udział kierowców obu płci, co stanowi rzadkość w motorsporcie i jest zgodne z zaangażowaniem marki CUPRA na rzecz równości płci.

Najbliższe rundy 7. i 8. zawodów Extreme E odbędą się w Capo Teulada w regionie Sulcis-Iglesiente na południowym krańcu Sardynii w dniach 16-17 września.

Pobierz multimedia
Format: zip
Rozmiar: 16.90 MB
Pobierz pdf
Format: pdf
Rozmiar: 175.64 kB
Pobierz doc
Format: doc
Rozmiar: 160.00 kB
Pobierz plik tekstowy
Format: txt
Rozmiar: 3.12 kB

Multimedia

Do pobrania

Wyczyść listę
Pobierz pliki
Proszę czekać...