CUPRA wygrywa serię wyścigów FIA ETCR 2022. Najskuteczniejszym kierowcą sezonu Adrien Tambay 2022-09-26 CUPRA skutecznie obroniła tytuł FIA ETCR Manufacturers, wygrywając drugie mistrzostwa elektrycznych samochodów turystycznych. Ostatni wyścig tegorocznej serii odbył się na torze Sachsenring (Niemcy). Kierowca zespołu CUPRA EKS, Adrien Tambay, w swoim debiutanckim sezonie zdobył tytuł ETCR Drivers, a pozostali członkowie zespołu uplasowali się na 2 i 3 miejscu w klasyfikacji kierowców. Pojazd CUPRA e-Racer po raz kolejny został także ogłoszony najszybszym i najbardziej niezawodnym pojazdem w wyścigach ETCR. Zespół CUPRA EKS z powodzeniem obronił oba swoje tytuły w Pucharze Świata FIA ETCR eTouring Car, drugi rok z rzędu zostając mistrzem w klasyfikacji producentów. Adrien Tambay w finałowej rundzie na torze Sachsenring w Niemczech wygrał Pool Furious Quarter, półfinał i DHL SuperFinal, zwiększając swój wynik na koniec sezonu do 495 punktów i zdobywając swój pierwszy tytuł mistrza świata FIA oraz zwycięskiego kierowcy sezonu ETCR. Podium sezonu po finałowym starciu na torze w Sachenring Kierowcy CUPRY zdobyli tytuł „Króla weekendu” w czterech z sześciu rund wyścigów – Tambay na Węgrzech, Ekström we Francji i Hiszpanii oraz Blomqvist w Niemczech. Na podium we wszystkich sześciu wyścigach za każdym razem stało co najmniej dwóch kierowców CUPRY. Broniący tytułu mistrza ETCR Mattias Ekström, pomimo kolejnego rewelacyjnego występu w Niemczech, w końcowej klasyfikacji zajął drugie miejsce, tracąc 47 punktów do Tambay’a. Tom Blomqvist zakończył swój pierwszy sezon ETCR wygrywając wyścigi ćwierćfinałowe, półfinałowe i DHL SuperFinal oraz pokonując Tambay’a w walce o tytuł „Króla Weekendu” w Niemczech. Tym występem zapewnił sobie trzecie miejsce w klasyfikacji kierowców. - Zwycięstwo w FIA ETCR jest dla mnie pierwszym wielkim tytułem. Nie mogłem marzyć o lepszym sezonie – powiedział Tambay. Zespół CUPRA EKS w ciągu całego sezonu zdobył łącznie 1076 punktów, co zagwarantowało zdobycie tytułów mistrza klasyfikacji producentów i kierowców ETCR w sezonie 2022. - Wytrwałość zespołu okazała się kluczem do osiągnięcia tytułu mistrza świata. Wszyscy kierowcy i inżynierowie wspólnie wykonali świetną robotę, aby zapewnić zwycięski tytuł producenta ETCR. Z kolei zajęcie pierwszych trzech miejsc w klasyfikacji kierowców przez zawodników CUPRA EKS jest naprawdę wyjątkowym wynikiem - powiedział Xavi Serra, szef działu rozwoju technicznego CUPRA Racing.